Partnerstvo s RIKAPre partnerov
RIKA pece virtuálne u vás domaVyskúšajte

Cena ENERGY GLOBE pre RIKU

Nachádzate sa tu

Toto vyznamenanie bolo spoločnosti RIKA udelené za rozvoj vysoko účinnej, plne automatizovanej pece INDUO, ktorá optimalizuje proces spaľovania. Pec INDUO sama oznamuje, kedy je čas priložiť a znižuje spotrebu dreva o polovicu, znižuje emisie až o 90 % a tým predstavuje úspešný mix tradície a high - tech, s veľkým komfortom pre užívateľa. Aj mnoho ďalších zaujímavých projektov bolo v centre pozornosti pri udeľovaní hornorakúskej ceny Energy Globe, ktoré sa uskutočnilo  pri príležitosti otvorenia výstavy stavebníctva Haus & Bau dňa 8. 11. 2013 v Riede. 

 

Hornorakúske ocenenie Energy Globe každoročne oceňuje vynikajúcu priekopnícku prácu zameranú na energetickú účinnosť, obnoviteľné zdroje energie a zachovanie zdrojov. Zakladateľ ceny Energy Globe Wolfgang Neumann zablahoželal víťazom a privítal účastníkov veľtrhu pozdravom z Ghany. V čase slávnostného ceremoniálu bol v Ghane a vybavil tam už druhú dedinu solárnym svetlom. Okrem celkového víťaza ceny Energy Globe Horné Rakúsko (aj víťaza kategórie Oheň) sa na pódiu prezentovali ďalšie vynikajúce výsledky v piatich kategóriách Zem, Oheň, Voda, Vzduch a  Mládež ako príklady priekopníckeho ducha rakúskej ekonomiky.

 

Víťazom v kategórii Oheň  a celkovým víťazom ceny Horného Rakúska sa stala spoločnosť RIKA Innovative Ofentechnik GmbH v Micheldorfe. Pec INDUO „s mozgom“ urobí z vykurovania hračku, znižuje spotrebu dreva o polovicu a pracuje takmer bez emisií. Toto sa dá dosiahnuť pomocou plne automatického riadiaceho systému, ktorý optimalizuje proces spaľovania, teplo vydrží dlhšie a pomocou displeja oznamuje ideálny čas na prikladanie paliva. 

 

Na obrázku: Sebastian Kock, vedúci oddelenia exportu RIKA a námestník predsedu krajinskej vlády Franz Hiesl.

 
Publikované dňa 18. november 2013