Partnerstvo s RIKAPre partnerov
RIKA pece virtuálne u vás domaVyskúšajte

Jedna pec pre pelety a drevo.

Nachádzate sa tu

Plne automatická kombinovaná interiérová pec od RIKA.

Rika predstavuje kombinovanú pec na pelety a na drevo pod menom Paro. Vďaka svojmu duálnemu vykurovaciemu systému je schopná plne automatickej identifikácie požadovaného paliva a prepne sa do príslušného optimálneho prevádzkového režimu. Paro je vizuálne príťažlivá svojimi priamymi líniami, moderným dizajnom a kompaktnou veľkosťou. Je k dispozícii v klasickom modeli s úplne čiernym  oceľovým obkladom alebo môže byť individualizovaná s čelným panelom v troch variantoch z prírodného kameňa.

 Po úspechu modelu Induo Rika uvádza na trh druhú, ešte kompaktnejšiu kombinovanú pec. Paro kombinuje pohodlie pece na pelety so skúsenosťami tradičných pecí na drevo. Plne automatický režim peliet s časovým riadením, ktorý nevyžaduje ani pridanie dreva, je obzvlášť presvedčivý pre každodenné použitie. Ak sa však spontánne rozhodnete, že máte pocit, že chcete oheň z dreva, môžete: Paro okamžite zistí, či bolo pridané drevo a automaticky sa prepne na spaľovanie dreva.     Ak už nepridáte viac, prepne sa späť do režimu peliet. Patentovaný periodický samočistiaci mechanizmus s roštom na popol zaisťuje ďalšie pohodlie a predlžuje čistiace cykly. Vďaka nepretržitému behu a plynulo meniteľnému - motoru podávača peliet /šnek/ je pec tiež pozoruhodne tichá. Ovláda sa prostredníctvom užívateľsky príjemného dotykového displeja: týždenný program môže byť nakonfigurovaný intuitívne alebo ako aj požadovaná izbová teplota môže byť nastavená pripojením k izbovému senzoru.

https://gallery.mailchimp.com/0f7051a47619e3ee0d2334c29/images/7425a786-7c83-4b6e-a756-32c4af0d4ab7.jpg

Rikatronic3 - inteligentná regulácia elektronického spaľovania
  Ďalšou zvláštnosťou Paro je elektronický regulačný systém spaľovania Rikatronic3, ktorý automaticky dodáva spaľovací vzduch potrebný pre pekný a kľudný oheň. Ručné ovládanie regulátora vzduchu už nie je potrebné.
Rikatronic3 tiež signalizuje optimálny čas doplňovania dreva. Keď miestnosť dosiahne príjemnú teplotu, môže sa prepnúť do režimu Eco. Režim ECO je špeciálne navrhnutý pre menšie množstvo dreva, čím sa výrazne zvyšuje doba spaľovania a bráni prehrievaniu miestností. V porovnaní s nekvalifikovaným ručným ovládaním to umožňuje zníženie spotreby dreva až o 50%. Vďaka tomuto inovatívnemu vývoju od spoločnosti Rika je účinnosť zariadenia Paro podstatne vyššia ako zákonné požiadavky, a to v režime peliet ako aj v režime spaľovania dreva.

Pece Rika sú online:
Ďalším vrcholom je Rika Firenet: ako všetky pece Rika s dotykovým displejom, Paro sa dá pripojiť k domácej WiFi pomocou modulu Rika Firenet. Nezávisle od operačného systému alebo akejkoľvek aplikácie, webový prehliadač môže byť použitý na nastavenie užívateľského účtu na www.rika-firenet.com, kachle môžu byť pridané, a potom môžu byť prevádzkované zo smartphonu, tabletu alebo PC. Vďaka certifikovanému prenosu údajov SSL a viacerým bezpečnostným kľúčom je to úplne bezpečné a stabilné. Pec sa tak dá spustiť nielen na diaľku, ale je možné sledovať aj prevádzkové parametre, regulovať aktuálny tepelný výkon, regulovať  ventilátor Multiair alebo nastaviť izbovú teplotu.

Paro - kompaktná a výkonná:
Paro má výšku 113 cm, šírku 79 cm a hĺbku 51 cm. Je určená na drevo s dĺžkou 25 cm.
Napriek svojim kompaktným rozmerom má kapacitu peliet viac ako 30 kg, a teda dobu horenia až 46 hodín, v závislosti od tepelného výkonu a kvality peliet. Paro je dostupná v prevedení obkladov z prírodného kameňa mastenec, pieskovec, biely kameň a s úplne čiernou oceľou.
Je schopná prevádzky nezávislej na vzduchu v miestnosti a pripojenie dymovodu je možné vzadu alebo zhora. Vo variante Multiair (rozvod vzduchu)môže kombinovaná pec Rika Paro dodatočne vykurovať až dve ďalšie miestnosti súčastne. Spotreba energie v režime peliet je veľmi nízka a vyžaduje menej ako 20 W pri plnom tepelnom výkone.
A dokonca aj v prípade dlhodobých výpadkov el.energie sa Paro môže naďalej používať a to v systéme kúrenia drevom.

Nová kompaktná kombinovaná pec od spoločnosti Rika s dvojitým vykurovacím systémom identifikuje palivo pomocou plne automatického procesu a elektronicky reguluje optimálne prívod vzduchu.

 

RIKA Slovensko s.r.o. Pletiarska 12/A Banská Štiavnica 96901
Mobil: +421 (0)907 426 135
rikapece@rikapece.sk

Publikované dňa 04. február 2020

Pridať nový komentár