Recenzie

Nachádzate sa tu

Partnerstvo s RIKAPre partnerov
RIKA pece virtuálne u vás domaVyskúšajte
 • yesSom vlastníkom dvoch pecí Rika, TOPO kupované v r. 2013 a do druhého domu DOMO r.2016.

Pôvodne to mal byť krb s krbovou vložkou. Romantika sa po pár rokoch skúseností s klasickou pecou vytratila. Buď bolo prekúrené na trenkovú teplotu, alebo som zabudol doložiť a spomenul som si na to až keď mi bolo chladno. K tomu predzásobenie drevom - nanosiť a uložiť do drevárne. Následne z drevárne k peci. A večná špina pri čistení a dennom vynášaní popola. Raz som týždeň ležal s angínou a manipulácia s drevom a popolom v župane ma prinútila vrátiť sa k radiátorom a googliť o krboch. Zaujal ma produkt Rika Induo schopný prevádzky ako na drevo tak aj na pelety. Po ďalšom googlení som drevo zavrhol a zameral som sa na pelety. Vyšla z toho parametrami najlepšie Rika. Nie cenou ale parametrami a kvalitou prevedenia. To bolo v roku 2013 a do dnes neľutujeme:

V prechodnom období stačí naplniť zásobník raz za týždeň a pec funguje ako hlavný zdroj tepla pre cca 90 m2 plochy, výška cca 3 m. V naozaj zimných mesiacoch plním zásobník peliet 2 x týždenne.

v režime komfort si riadi pec prevádzku v rozpätí +- 1 stupeň Celzia podľa informácií z externého snímača izbovej teploty vrátane drobného a veľkého čistenia roštu.
raz za týždeň vysypem do záhrady obsah nádoby na popol -  slušné pelety sú lisované za sucha bez lepidla a popol z nich je bio hnojivo
zároveň s krbovým vysávačom vyčistím rošt (dôležité pre spoľahlivú schopnosť zapáliť sa nanovo, v režime komfort kúri pec do dosiahnutia teploty o jeden stupeň vyššej ako je nastavená a potom zhasne, zapaľuje sa automaticky až po poklese teploty na úroveň o stupeň nižšiu ako je nastavená požadovaná teplota)
    mám pohľad na ohník, príjemný zdroj sálavého tepla v miestnosti kde je peletová pec a aj rozvod teplého vzduchu do ostatných miestností bez večného dopĺňania a bez špiny okolo pece
    takže po rokoch môžem povedať, že neviem ako funguje podlahové kúrenie. Jednoducho ho nepotrebujem lebo peletová pec stíha vykúriť celý obytný priestor a ešte temperuje aj dielňu.

Harvan Bratislava -okolie

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesSom vlastníkom 2 ks pecí RIKA na pelety LIVO a MIRO a som s nimi veľmi spokojný.

Sú to výborne pece(krby) a hlavne pre nás starších ľudí. Netrápim sa zháňaním dreva, rezaním, rúbaním. Stačí 15 kg vrecko peliet vysypať do pece, nastaviť si teplotu akou chceme vykúriť miestnosť a spustiť. Samo si to všetko reguluje a pekne horí(pekne vidieť aj plamene), keď. dosiahne izbovú nastavenú teplotu samo sa vypne. Pec má aj akumulačnú schopnosť udržiavať teplotu izbu ako akumulačky. 15 kg peliet vydrží horieť niekoľko dní, podľa ako je vonku zima. Pece sa dajú sa použiť aj ako hlavný zdroj vykurovania prípadne v čase prechodu jar, jeseň. Pece sú výborná vec, doporučujem hlavne starším ľudom, nakoľko sú nenáročné na obsluhu, sú skoro bez údržbové a dávajú dobré teplo. S pozdravom M.Čičkán Prečín

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesS pecou RIKA Kapo som spokojný nad očakávania, v každom chladnejšom období si vieme jednoducho a rýchlo vyhriať našu obývačku a iné priľahlé miestnosti. Pec máme ako doplnkový zdroj keďže máme rozsiali a poschodový dom.

3 roky spokojnosti a bezproblémovej prevádzky :)
V období Corony funguje na dennodennej báze .
Klasický krbári ticho závidia ;)
S pozdravom Barbarič Senec

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesChcela som mať stále teplo a hlavne nemusieť kúriť do krbu, (toho som si užila dosť) vyzerá štýlovo a vykuruje nám 92 m2 . Máme peletovú pec ROCO MultiAir a aj keď občas musím volať milému, cez telefón mi povie ako čo mám nastaviť a viac neriešim....pec je super Mesikova Riečka BB.

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 •  yesPec RIKA DOMO sme kupovali ako zariadenie, ktoré nám umožní celoročne využívať doposiaľ len sezónne využívaný objekt. Vykurujeme cca 150 m2. Pec používame nepretržite. S výkonom aj ovládaním sme veľmi spokojní. Momentálne nemáme našu pec online, lebo objekt prestavujeme a máme dočasne odstavený internet. Všetko je v poriadku. Naši viacerí priatelia iba pozerajú a nechápu. Minimálne dvaja sú rozhodnutí, že počkajú ako to bude fungovať vo väčších mrazoch a sú odhodlaní prejsť z dreva a krbových pecí a krbov na RIKU.

Manžel je zodpovedný za kúrenie a naozaj si funkcie nevie vynachváliť.
Ďakujeme, robíme vám reklamu kde sa dá a to nie preto, že ste nás o to požiadali, ale komfort, ktorý sme získali, to je niečo, s čím sa radi chválime.Vidíme sa niekedy v lete pri servise a dodávke peliet. Samozrejme, ak pôjdete okolo, ste vítaní aj skôr.

Lövingrovci z Martina

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesVykurujem asi 100 metrov štvorcových. Som spokojný s nízkou spotrebou dreva aj peliet. Mám kombinovanú pec Paro MultiAir. Ak chce niekto pec na chatu alebo chalupu ako ja, určite nech zvolí pec s veľkým zásobníkom. Pec si na diaľku zapnem a sama vykuruje pred príchodom a ja prídem už do vykúrenej chaty.Pripojenie na internet funguje super a aj programy sú dostatočné. O lepšej peci som zatiaľ nepočul. Majer Milan Malé Leváre

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesRozhodol soms sa hneď, máme peletovú pec ROCO.

-elegantná, vkusná, vytvára časť nábytku
-110m2 vykurovacia plocha
-žiaden neporiadok ako pri kúrení drevom
-rýchla a jednoduchá údržba a čistenie
-variabilita-možnosť výberu vhodného vykurovacieho módu
-pocit zážitku horiaceho ohňa
-ekologicky rozmer
-zabezpečený servis + dodávka peliet
Používame ju každý deň počas vykurovacej sezóny /október - apríl/
Ovládací panel prehľadný, no prijal by som aj iné funkcie ešte.
Tichý chod, celková spokojnosť.

Cehula Bádice

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesPri výbere kúrenia sme chceli niečo jednoduché a spoľahlivé. Žena chcela vidieť oheň, ja som sa nechcel ťahať s drevom. Preto padla voľba na peletovú pec. Namiesto skladovania kopy dreva na dvore nám stačí uskladniť jednu paletu s peletami. Samotné prikladanie je potom jednoduché a nevzniká z neho žiadny neporiadok ani dym v dome. Vrecia majú 15kg a v zime stačí vysypať jedno za dva, tri dni.

Pec používame celú zimu ako hlavný zdroj tepla pre celý dom (cca 120 m), ovládanie je veľmi jednoduché a zvládne ho aj 5 ročné dieťa. Pec na základe teploty v dome sama zakúri aj sama zhasne. Približne raz za týždeň treba vyčistiť misku v ktorej horia pelety a asi raz za mesiac vysypať popol (je ho úplné minimum). Komín sa prakticky vôbec nezanáša, na konci zimy ho máme čistejší ako susedia čo kúria drevom, pred sezónou. Náklady okrem peliet nie sú žiadne, pec funguje 7 rokov bezchybne.
Každému kto chce mať doma pohľad na oheň a minimum starostí okolo toho, toto riešenie odporúčam.

Jančovič Sološnica

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesV dome mám nainštalovanú pec Rika LIVO.

1. Hľadal som podnety na spôsob vykurovanie domu. To bol dôvod návštevy výstaviska v Nitre , kde som navštívil stánok RIKA a spôsob vykurovania peletkovou pecou má veľmi zaujal, čistota, jednoduchosť, efektívnosť , estetickosť, kvalita a preto som sa rozhodol pre peletovú piecku RIKA, išlo už len dotiahnuť montáž a servis.

2. Som veľmi spokojný, piecka je spoľahlivá, výhrevná, jednoduchá na obsluhu a čistenie, prevádzka je cenovo veľmi prijateľná a pohľad na plameň v piecke upokojujúci.
3. Vykurujeme primárne priestor cca 70 m2, sekundárne sa teplo dostane do ďalších 65m2.a pomôže výhrevu z iných zdrojov.
4. Piecku počas vykurovacieho obdobia október - máj používame prakticky denne vzhľadom k nadmorskej výške 700 m., intenzita výhrevu záleží od vonkajšej teploty.

Šimšaj Vlková

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesNa pohľad je pec kvalitka. Rozhodli sme sa po rozhovore a obhliadke s chlapcami RIKA že pojdeme do pece DOMO MultiAir. Funguje krásne a dúfam, že na jar budeme spokojní, ešte zatiaľ neboli veľké mínusové teploty. Prvotná investícia bola vyššia, avšak dúfame, že sa oplatila. Vykurujeme s ňou chatu o rozlohe 100m2 (50m2 prízemie a 50m2 poschodie). Montáž prebiehala super, bolo potrebné to trošku ešte dolaďovať ale stalo to zato. Za negatívne považujeme jedine to, že neukazuje množstvo peliet v zásobníku. Ta jediná vec ktorá mi chýba. Nič iné som zatiaľ nespozoroval.

Škyrta, Poprad - Gánovce

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesKeďže mám rozsiahlejší dom s ústredným kúrením a celý som ho vykuroval elek. kotlom, volba bola jasná. Peletový kotol a akumulačná nádrž. Elektrina mi vyprázdňovala peňaženku a sedel som v zime.

1,pec predstavuje aj v oblasti dizajnu aj prevádzky, vysoký nadštandard oproti ponuke na trhu v tejto kategórii vykurovania resp. klasického spôsobu kúrenia. Nie som znalec ale len ten, ktorý centrálne vykuruje dom už 45 rokov.
2,vykurujem rodinný dom /suterén 14x4m,prízemie 10x 12 m, poschodie 10x 12m/
3,ako som uviedol pec predstavuje nadštandard a tiež jej ovládanie je príliš sofistikované pre mňa resp. generáciu ľudí nad 60 rokov. Z toho dôvodu je veľmi dôležitý operatívny servis, min v zimnom období do 12 -24hod.

4,pec využívam ,keď vonkajšia teplota sa trvale drží do 5 stupňov. V roku 2018 od 28.9.,tento rok od 15.10,V období vykurovania využívam aj na ohrev teplej vody.

Valent, Podkonice

V prípade ak máte záujem kontaktovať nášho zákazníka napíšte nám na nižšie uvedený email.

 • yesNa jeseň tohto roku sme sa rozhodli pre nákup peletovéj piecky RIKA Roco. Bývame v bungalove, máme plnohodnotné kúrenie, ale potrebovali sme vyriešiť príjemné teplo domu aj v prechodnom jarnom a jesennom období. Už dlhšiu dobu sme zbierali informácie o pieckach RIKA. Zaujala nás najmä efektívnou spotrebou peletiek a prepracovaným systémom ovládania a údržby. Nemenej podstatné pre nás boli aj vzhľadom na umiestnenie dizajn a rozmery piecky, z čoho sme boli tiež nadšení.

Vykurovať sme začali v jesennom období otvorený priestor obývačky s kuchyňou, čo bol náš cieľ. Úžasne rýchlo vykúri a poskytuje veľmi príjemný pocit tepla. Tiež nás milo prekvapila keď sme otvorili dvere do chodby a veľmi slušne sa tam zdvihla teplota. Je mimoriadne tichá, takže nemáme problém pri nej napr. pozerať televízor, vôbec nás neruší. Popolček dokonca využívame ako hnojivo do záhrady, má veľmi dobrú kvalitu. Aj keď ju ešte používame málo, sme presvedčení, že sme si vybrali to najlepšie možné riešenie, takže ďakujeme za spoluprácu a profesionálny prístup.
Ján a Vierka Pavlíkovci Králiky

rikapece@rikapece.sk, mob. 0907 426 135